PODARUJ NAM 1,5 % PODATKU

program komputerowy e-pity on-line uniemożliwia
swobodny wybór organizacji pożytku publicznego

 

Program e-pity 2023 zasugeruje Ci jaki wybrać formularz (PIT 36, PIT 37 lub inne), oraz podpowie jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby sprawnie wypełnić deklaracje. Z programem e-pity nie musisz znać się na podatkach. Wypełnisz swojego PIT-a szybko i bezpiecznie. W programie e-pity za darmo wypełnisz wszystkie deklaracje obowiązujace od 1 stycznia 2023 r.: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-19A, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2, 2A, 2K, O, UZ, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, formularze PIT-3, PIT-12, NIP-7, ZAP-3, ORD-ZU oraz druk przelewu / wpłaty na rachunek organu podatkowego.

DRUK PIT-OP on-line DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Emeryci i Renciści, którzy nie osiągnęli innych dochodów oprócz emerytury czy renty i zostali rozliczeni przez organ rentowy na formularzu PIT-40A, a chcą tylko przekazać 1,5% podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, mogą to uczynić bez składania zeznania, poprzez złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP. Jego wypełnienie jest znacznie prostsze niż sporządzanie zeznania rocznego.
Na podstawie takiego  oświadczenia PIT-OP, urząd skarbowy samodzielnie wyliczy  kwotę z 1,5% podatku i przekaże ją na wskazaną w oświadczeniu organizację.
Druki można pobrać w urzędzie skarbowym, na stronie portalu podatkowego lub klikając w poniższy obrazek

Kliknij w obrazek powyżej